Кьолн взе най-важната си победа (видео)

Кьолн сътвори обрата на сезона си и почти сигурно си гарантира мястото в Първа Бундеслига и през следващата кампания. В последната среща от кръга "козлите" надвиха Майнц 05 с 3:2 като гости, след като до средата на второто полувреме губеха с 0:2. Триумфът на "Кофас Арена" отдалечи отбора на 6 точки от опасната зона, а до края остават четири кръга. Други осем състава са застрашени, което е предпоставка, че активът на Кьолн ще бъде достатъчен. Освен това в следващите си три двубоя днешните победители ще се изправят срещу отбори, които са по-надолу от тях в таблицата.

В същото време поражението е доста болезнено за Майнц, тъй като при победа днес съотборниците на Тодор Неделев щяха да се доближат само на един пункт до зона "Шампионска лига". Независимо от това те все още са в играта за евроквотите.

Играчите на Мартин Шмит започнаха ударно и в 9-ата минута Джон Кордоба щеше да скъса мрежата на Тимо Хорн от упор за 1:0. Домакините удвоиха преднината си в 49-ата минута, когато се разписа и Леон Балогун.

Наставникът на гостите Петер Щьогер обърна мача с двойна смяна след час игра, като освен това промени и схемата. Така се стигна до 64-ата минута, в която Марсел Рисе заби кълбото с мощен удар и изоставането беше намалено. Влезлият като резерва Милош Йоич изравни в 74-ата минута, а след още осем минути Антони Модест украси успеха със спиращо дъха изпълнение от въздуха след дълго подаване на Матиас Леман.

Обратът така смути футболистите в червено, че те не успяха да направят нищо, за да измъкнат поне точка.

Преди двубоя голям брой ултраси на Кьолн вилняха из Майнц и част от тях бяха арестувани.