Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Касъмпаша и Страхил Попов претърпяха домакинска загуба, Божиков на скамейката

Българският национал Страхил Попов игра като титуляр за Касъмпаша, но тимът му претърпя поражение с 1:2 като домакин от Кайзериспор в среща от 29-ия кръг на местната Суперлига. Касъмпаша остана на 6-о място в класирането с 43 точки и три поражения в последните пет мача. Пред тях са Османлъспор с 44, заемащ последната позиция за Лига Европа. Победата беше много важна за Кайзериспор, който събра 29 точки и се отдалечи на 5 от намиращия се в зоната на изпадащите Сивасспор.

Гостите откриха резултата в 15-ата минута заради автогол на защитника Рамазан Кьосе, а швейцарският национал Ерен Дердийок изравни в последната минута на първата част. Синан Бакъш доведе резултата до 1:2 в 61-ата минута, наказвайки нова грешка на Кьосе. За разлика от Страхил Попов, който игра пълни 90 минути, другият български национал Васил Божиков остана резерва.