Десетима от Лестър се пребориха за ценна точка в мач с неособено адекватен съдия (видео)

Лестър увеличи преднината си на върха на осем точки, след като измъкна драматично равенство - 2:2, с Уест Хам на "Кинг Пауър Стейдиъм". "Лисиците" поведоха с гол №22 на Джейми Варди (18'). След почивката обаче всичко за домакините се преобърна, като значима роля за това имаше главният рефер Джон Мос, който първо изгони Варди за симулация в 57-ата минута, а в 83-ата даде и дузпа в полза на гостите. Андрю Каръл (84') изравни от бялата точка, а Аарън Кресуел (86') направи обрата пълен със страхотен изстрел. В петата минута на добавеното време Мос отсъди и дузпа в полза Лестър. Леонардо Уйоа бе точен, с което донесе важната точка на домакините. Утре Тотнъм може да се доближи на пет точки, в случай че победи Стоук Сити в гостуването си на "Британия Стейдиъм".

Клаудио Раниери заложи на еднакъв стартов състав за шести пореден път. Славен Билич пък бе направил цели пет промени в сравнение с тези, които започнаха срещу Манчестър Юнайтед през седмицата. Андрю Каръл остана на скамейката за началото въпреки своя хеттрик срещу Арсенал през миналия уикенд. Емануел Еменике стартира вместо него. Адриан дел Кастийо, Уинстън Рийд, Педро Обианг и Виктор Моузес също бяха титуляри.

Още във втората минута гостите имаха страхотна възможност да открият резултата. Пайе изпълни поредния майсторски пряк свободен удар, Кояте засече с глава, Шмайхел успя да докосне топката и да я отклони в дясната греда, след което тя се разходи по голлинията и срещна и другия страничен стълб. В крайна сметка стражът улови и Лестър оцеля в тази ситуация. Домакините отговориха с много опасен удар на Хут с глава, след който топката премина встрани от целта.

В 18-ата минута Лестър организира класическа контраатака, началото на която бе поставено от Шмайхел, който хвърли с ръка към Марез, който веднага продължи към Канте. Французинът намери Варди, който нахлу на скорост и стреля в далечния ъгъл. Цялата атака се разви за 13 секунди и завърши с гол.

В 50-ата минута Андрю Каръл, който се появи в игра за началото на второто полувреме, засече с глава центриране от корнер на Пайе, но ударът му премина встрани.

Пет минути след това Лестър създаде чудесна възможност за втори гол. Нобъл загуби в своята половина, Оказаки нахлу в наказателното поле и центрира остро по земя, но сантиметри не достигнаха на Варди да засече на далечната греда. В 57-ата минута дойде и ключовият момент в двубоя. Голмайсторът на Лестър падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа. Огбона посегна с ръка към Варди, който потърси контакт и се хвърли на земята. Джон Мос му показа втори жълт картон за симулация и лидерът на Лестър трябваше да напусне преждевременно терена.

В 62-ата минута Рийд засече центриране на Пайе, но топката срещна гредата. В 83-ата минута главният рефер Джон Мос взе второ ключово решение, отсъждайки дузпа в полза на Уест Хам заради това, че Морган изблъска с ръка в наказателното поле Рийд - епизод, който се вижда при почти всяко центриране от статично положение. Андрю Каръл бе точен от бялата точка за 1:1. Две минути след това обратът бе пълен. Антонио проби много добре отдясно, центрира към Кресуел, който със страхотен изстрел от границата на наказателното поле направи 1:2. В 90-ата минута Джон Мос за трети път си навлече гнева на домакините. Огбона задържа с ръце в наказателното поле Хут - нарушение, което бе дори по-очевидно от това, за което "чуковете" получиха дузпа. Този път обаче Джон Мос замълча!

В петата минута на добавеното време реферът все пак даде дузпа за Лестър за доста по-незначително нарушение - Каръл поизбута Шлуп в наказателното поле. Уйоа изпълни безкомпромисно наказателния удар, с което донесе много важна точка на лидера в Премиър лийг.

Лестър вече има 73 точки, като до края остават четири кръга. Уест Хам е шести с актив от 53 т.