УНСС все по-близо до финала след успех над Левски (видео+галерия)

Дербито между двата най-добри футзал отбори в София - УНСС и Левски София Запад завърши без победител в редовното време. При наказателните удари "студентите" спечелиха с 4:3.

Мачът в залата на НСА беше доста вълнуващ. В началото и двата отбора имаха добри шансове да открият резултата, но страхотните намеси на вратарите не позволиха това да се случи. Все пак при една от добрите си атаки УНСС откри резултата чрез Стаменов, който реализира за 1:0.Левски София Запад - УНСС
При този резултат завърши и първата част. В началните минути на второто полувреме след удар от дистанция на Христо Костов, "сините" направиха 1:1.

Веднага след това треньорът на Левски Иво Николов напраави интересно тактическо решение, вкара пети полеви състезател, което даде сериозно предимство на неговия отбор и при една грешка в защитата на УНСС "сините" стигнаха до обрата с 2:1 след гол на Йосиф Шутев.

След получения втори гол "студентите" упражниха сериозен натиск и до края доминираха. Играещият треньор Иван Стоилов и избраниците му пропиляха няколко много добри ситуации, което принуди треньорът да вкара пети полеви състезател, което доведе до изравняване на резултата. Ценното попадение отбеляза Красен Вълков - 2:2, две минути преди края на срещата. До края не падна нов гол и последваха дузпите.Левски София Запад - УНСС
При тях за УНСС точни бяха - Стамен Арсов и Кендерян, а пропуск направи Красен Вълков, докато от Левски точен бе Мартин Марков, а пропуски направиха Дани Несторов и Христо Костов.

Така УНСС поведе с 1:0 срещи в полуфиналната серия, която се играе до две победи от три мача. Вторият двубой е следващата събота (23 април) от 19:00 часа отново в хандбалната зала на НСА.Левски София Запад - УНСС
Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg