Ню Йорк Рейнджърс изравни серията срещу Питсбърг след победа като гост

Ню Йорк Рейнджърс се наложи над домакина Питсбърг с 4:2 и изравни на 1:1 победи плейофната серия от първия кръг в Източната конференция на Националната хокейна лига. Дерик Брасард се отличи с гол и две асистенции, Кийт Яндъл, Матс Дзукарело и Крис Крейдър също вкараха, а Джей Ти Милър допринесе с три асистенции за успеха. Вратарят Хенрик Лундквист направи 29 спасявания. Домакините откриха резултата с гол при числен превес на Фил Кесъл в началото на втората част, но послeдваха четири безответни попадения за съперника, което се оказа решаващо. Кесъл вкара втори гол след втора асистенция на Ник Бонино в началото на третия период, но това не беше достатъчно.

Шампионът от редовния сезон Вашингтон спечели убедително срещу гостуващия Филаделфия и поведе с 2:0 победи в серията. Вратарят на столичани Брейдън Холтби завърши с 41 отразени шайби, а Никлас Бекстрьом се отличи с гол и две асистенции. Джон Карлсон добави гол и асистенция, а Алекс Овечкин и Джейсън Чимера също се разписаха. За гостите почетното попадение реализира Якуб Ворачек.

Сан Хосе постигна нов успех над домакина Лос Анджелис и поведе с 2:0 победи в серията. Гостите спечелиха втората среща от плейофната серия на Запад с 2:1 след гол и асистенция на Джо Павелски. Лоугън Кутюр също вкара. Венсан Льокавалие се разписа при числен превес 5:01 минути преди края, но за повече Лос Анджелис нямаше сили. Далас се наложи над гостуващия Минесота с 2:1 и също поведе с 2:0 победи в серията.Антоан Русел и Джейми Бен реализираха за тексасците, а Марко Скандела отбеляза почетното попадение 7:18 минути преди края.

Срещи от първия кръг в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до 4 победи в 7 мача):