Бивш играч на Славия спъна "белите" за Европа (видео+галерия)

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна изключително важен успех с 2:1 като гост на Славия в мач от 29-ия кръг на "А" група. След тази победа играчите на Наджи Шенсой спряха негативната си серия от 8 мача без успех в първенството. В герой за "орлетата" се превърна бившият играч на Славия - Мартин Тошев, който се разписа на два пъти във вратата на Георги Петков (57' и 72') минута. За "белите" гола отбеляза Борислав Балджийски (11'), който се възползва от добър пас на Цветомир Панов и със силен удар разстреля Костов, но това не бе достатъчно за домакините и те загубиха важни точки в битката за Европа.
Славия - Пирин
След равностойна игра в първите десет минути, играчите на Александър Тарханов откриха резултата в 11-ата минута, когато десният краен бранител Цветомир Панов намери Борислав Балджийски, който с бомбен изстрел направи резултата 1:0. Това е и негов първи гол с екипа на Славия и общо трети от началото на сезона в "А" група. Първата сериозна опастност за "орлетата" дойде в 20-ата минута, когато Александър Дюлгеров пробва рефлекса на Георги Петков, но капитанът на тима запази мрежата си суха.

В 34-ата минута Мартин Тошев изведе прекрасно Тони Тасев, който излезе очи в очи с Петков, но националът на България изгуби контрол над топката и отново не успя да отбележи своя първи гол за този сезон. Секунди след тази ситуация "белите" организираха добра атака, като Сердеров намери добре Дугала, но вторият стреля слабо и не затрудни Костов.

В 57-ата минута голмайсторът на Пирин Мартин Тошев изравни резултата. Нападателят остана непокрит в наказателното поле и с глава вкара 7-ия си гол в шампионата, като по този начин спря серията на "белите" от 5 мача без допуснат гол на стадион "Славия".Славия - Пирин
В 72-ата минута бившият играч на Славия - Мартин Тошев наказа за втори път "белите" след добър пас на Тони Тасев. Последваха някои добри ситуации за играчите на Тарханов, като резервата Ивайло Димитров пробва изстрел от пряк свободен удар, но Костов се намеси добре и запази преднината от 1 гол за своя тим.

В продължениeто на срещата резервата Даниел Младенов получи втори жълт картон и остави Пирин с човек по-малко. Въпреки това футболистите на Наджи Шенсой задържаха аванса си и спечелиха важни три точки в борбата с Монтана за оставане в "А" група.

След като на два пъти през сезона "белите" победиха с 3:0 и веднъж завършиха с нулево равенство, днес играчите на Шенсой спряха негативната си серия. След този двубой Славия остава на четвърто място с актив от 39 точки, а "орлетата" са осми с 21 пунта - с три повече от Монтана.Славия - Пирин
СЛАВИЯ - ПИРИН 1:2

1:0 Борислав Балджийски 11'
1:1 Мартин Тошев 57'
1:2 Мартин Тошев 72'

Стартови състави:

СЛАВИЯ (4-2-3-1): Георги Петков, Омар Абуд, Стефан Велков, Никита Сергеев, Цветомир Панов, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Борислав Балджийски (Калоян Кръстев 76'), Емил Стоев, Дуде Догала (Ивайло Димитров 54'), Сердер Сердеров (Георги Йомов 60')

РЕЗЕРВИ: Антонис Стергиакис, Димитър Буров, Петко Христов, Владимир Семерджиев, Ивайло Димитров, Калоян Кръстев, Георги Йомов

Старши треньор: А. Тарханов