Стяуа загуби мача на истината, вкараха 6 гола на Пламен Илиев (видео)

Стяуа загуби с 0:2 гостуването си на лидера Астра (Гюргево) и до голяма степен се прости с шансовете си да спечели титлата в Румъния. Два гола от дузпи донесоха така ценния успех на Астра. Резултата откри Валерика Гаман в 45-ата минута, а в 77-ата Денис Алибец също беше точен от бялата точка. Между двете попадения червен картон получи Рикардо Алвеш от Астра, но футболистите на Стяуа не се възползваха от численото си предимство.

След мача наставникът на гранда от Букурещ Лауренциу Регекампф обяви, че титлата на 99% е загубена. Собственикът на клуба Джиджи Бекали пък беше много ядосан и каза пред медиите, че Регекампф е объркал тактиката.

Астра има 42 точки - с 6 повече от Стяуа, а Пандури и Динамо (Букурещ) ще се борят за третото място.

В плейофната група за оставане в Лига 1 Ботошани претърп я тежко поражение от ЧФР Клуж с 0:6. На вратата на гостите беше Пламен Илиев, а другият българин в състава - Радослав Димитров, влезе като резерва в 64-ата минута.

Ботошани е на 5-о място с 21 точки и засега е над чертата на изпадащите.

АСТРА - СТЯУА 2:0
1:0 Гаман (45) д.
2:0 Алибец (77) д.

ЧФР КЛУЖ - БОТОШАНИ 6:0
1:0 Буд (15) д.