Реал Сосиедад допусна обрат на "Ипуруа" (видео)

Ейбар победи с 2:1 Реал Сосиедад и се изравни с тима от Сан Себастиан в класирането. Давид Сурутуса даде аванс на гостите, но с попадения на Серхи Енрик и Гонсало Ескаланте Ейбар обърна резултата в своя полза. По този начин отборът от "Ипуруа" прекъсна серията си от 8 мача без победа и в същото време свали на земята Реал Сосиедад, който в предишните си двубои надви Севиля и Барселона.

Гостите поведоха с красиво попадение на Сурутуса още в 7-ата минута, когато халфът с параболичен удар изненада стража на Ейбар Херонимо Руи. В 32-ата минута Серхи Енрик изравни с глава, след като засече центриране от десния фланг на Андер Капа.

Победата на Ейбар донесе Ескаланте в 58-ата минута, отново с глава. Асистенцията за гола беше дело на Серхи Енрик.