Лил продължава да крачи към Европа

Отборът на Лил продължава да показва, че се намира в страхотна форма в последно време и записа шеста поредна победа в Лига 1. Днес "кучетата" надиграха с 4:2 като гост Газелек Аячо и така продължават да се катерят нагоре в класирането. Играчите на Фредерик Антонети вече са на шеста позиция с 52 точки, което е само на четири от втория Лион. Хеттрик днес заби Софиан Буфал, а Пабло Мартинес си отбеляза автогол. За корсиканците се разписаха Грегори Пужол и Аласан Туре. Газелек пък остава в опасната зона с 34 точки - на две от спасението.

Тулуза също продължава да се бори за оцеляването си, но днес изпусна победата при визитата си на Лориен и срещата завърши 1:1. Висам Бен Йедер даде преднина на "виолетовите", но в самия край на мача Зарго Туре изравни за "мерлузите". Тулуза е на предпоследно място с 33 точки, но надеждата за спасение е жива. Лориен пък е спокоен за бъдещето си с 43 точки в средата на таблицата.

Реймс направи сериозна издънка и загуби при визитата си на вече изпадналия Троа с 1:2. Фабиен Камю и Бенжамен Ниве донесоха първата победа на тима от Североизточна Франция като домакин през сезона, а Тиеви Бифума намали за отбора от Шампан. Реймс е все още над чертата с 36 точки, но опасната зона е само на две. Троа пък отдавна стегна багажа за Лига 2 и остава на дъното със 17.

Бордо направи много сериозен провал, след като загуби с 1:3 като домакин от Анже, въпреки че близо час игра с човек повече. В 34-ата минута при 0:0 Исамел Траоре получи червен картон, но въпреки това Шейх Ндойе и Мохамед Ятара дадоха преднина на Анже в средата на втората част. Диего Ролан намали за жирондинците, но Грегори Бурийон подпечата успеха на гостите, които заемат осма позиция с 49 точки. Бордо пък е с 43 на 13-о място.

Сент Етиен продължава да се бори за евроместата, след като победи с 1:0 Бастия като гост. Единственото попадение бе дело на Нолан Ру в средата на втората част. Така "зелените" са на пета позиция с 54 точки - само на две от втория Лион. Бастия пък е с 43 на 12-о място.