Пол Джордж с открит урок в Торонто, Индиана поведе с 1-0 (видео)

Пол Джордж се завърна в плейофите след прекъсване от близо две години, с нов номер на гърба на екипа си и още по-голяма мотивация и жажда за успехи. Именно 25-годишният лидер на Индиана бе звездата на вечерта и изведе Пейсърс до победа като гост над Торонто Раптърс със 100:90 и съответно 1-0 в серията от първия кръг на Източната конференция.

Джордж записа първи мач в плейофите от 30 май 2014 година насам и дебютира в елиминациите с новия си №13, но това, което показа на паркета в „Еър Канада Сентър” надали бе изненада за когото и да било.

Двукратният участник в Мача на звездите игра малко повече от 37 минути и завърши с 33 точки, 6 асистенции, 4 борби, 4 отнети топки и 2 чадъра. Крилото вкара 8/17 стрелби за 2 точки, 4/5 за 3 точки и 5/6 от наказателната линия.

Още четирима играчи на гостите постигнаха двуцифрени точкови показатели – Монта Елис (15), Соломон Хил (13), Джордж Хил (10) и Майлс Търнър (10).

За сметка на това звездното дуо на Раптърс завърши с едва 8 успешни от общо 32 опита в стрелбата от игра. ДеМар ДеРоузън вкара 14 точки (5/19), а Кайл Лаури- 11 (3/13), а също така направи 7 асистенции, но и сгреши 6 пъти.

Кори Джоузеф вкара 18 точки за домакините, а Йонас Валанчюнас овладя 19 борби, към които добави 12 точки, но престоя само 21 минути в игра, след което напусна за нарушения.

Мач №2 е в понеделник и отново е в Торонто.