Наполи окончателно се предаде на "Сан Сиро" (видео)

Интер победи с 2:0 Наполи в дербито от 33-ия кръг на Серия "А". Голoве на Мауро Икарди и Марсело Брозович през първото полувреме донесоха важни три точки за "нерадзурите", които все още се надяват да се преборят за третото място и да си извоюват участие в Шампионската лига. Загубата пък сложи край и на минималните шансове на Наполи да детронира шампиона Ювентус. Отборът на Маурицио Сари не приличаше на себе си без голямата си звезда Гонсало Игуаин и допусна пета загуба за сезона.

Неаполитанци продължават да изостават с 6 точки от Юве, но имат и мач повече. Почти сигурно утре разликата ще набъбне до 9 точки, защото на "старата госпожа" предстои лесно домакинство на Палермо.
В отсъствието на наказания Игуаин атаката на Наполи се водеше от Маноло Габиадини, на когото помагаха Лоренцо Инсиние и Хосе Кайехон. В средата на терена пък действаха Алан Маркес, Жоржиньо и Марек Хамшик.

За Интер в предни позиции стартираха Икарди, Иван Перишич и Стеван Йоветич, докато в халфовата линия си партнираха Жофри Кондогбия, Брозович и Гари Медел.

Гостите доминираха в големи периоди от първото полувреме, но получиха два гола в началото и края му. Резултатът беше открит в 4-ата минута, когато Медел изведе Икарди и той технично преодоля Хосе Рейна. Футболистите на Наполи претендираха за засада на аржентинеца и повторенията показаха, че такава има, но реферът зачете гола. Словенският страж имаше още няколко важни намеси, а Жейсон Мурийо се размина само с жълт картон, след като фаулира откъсващия се Габиадини.
В 39-ата минута Интер организира перфектна атака, завършила с удар с плонж на Перишич, но хърватинът не уцели вратата. Малко преди почивката Икарди хитро намери Марсело Брозович и той хладнокръвно увеличи преднината на "нерадзурите".

През второто полувреме Наполи положи усилия да се върне в мача, но липсваше човекът, който да завърши по най-добрия начин атаките на отбора. Кайехон се размина с гола малко след почивката, а после Мурийо с глава пропусна да реши всичко в двубоя. Йоветич също можеше да вкара за 3:0, но Калиду Кулибали изби топката от голлинията. Последната интересна ситуация отново беше с участието на Кайехон. Негов опасен изстрел рикошира в играч на Интер и излезе в корнер.
"Нерадзурите" прекъснаха серията си от 6 мача без победа срещу Наполи и вече са само на 3 точки от Рома, преди гостуването на "вълците" на Аталанта. Отборът на Роберто Манчини има и преднина от 5 точки пред Фиорентина.