Партизан развали празника на Звезда с куриозен гол в 95-ата минута (видео)

Цървена звезда и Партизан завършиха 1:1 в 151-ото издание на голямото сръбско дерби. Срещата не беше особено качествена, но ще се запомни с драматичния си финал, в който паднаха два гола, а освен това съдията показа два червени картона.

Българският нападател на Партизан Валери Божинов беше резерва и се появи на мястото на Саша Илич в 73-ата минута. През седмицата Божинов имаше здравословни проблеми и това бе причината да не стартира в дербито. Другият наш сънардоник в тима от "Хумска" - Иван Бандаловски, игра като титуляр.
Предраг Сикимич даде аванс на Звезда в 85-ата минута, но секунди след изтичането на даденото от рефера 4-минутно продължение, Евертон изравни с невероятен гол. Футболистът на "гробарите" изстреля топката от около 40 метра, а вратарят на Звезда Дамир Кахриман по комичен начин изпусна кълбото и лиши тима си от триумф.

Домакините от Цървена звезда излязоха с доста необиграна защита, но въпреки това Партизан трудно стигаше до удари към противниковата врата. "Черно-белите" действаха доста агресивно и това изнерви двубоя. В 23-ата минута Уго Виейра можеше да открие за Звезда, но ударът му беше неточен, а негов непокрит съотборник напразно очакваше подаване.
На полувремето се стигна до безредици по трибуните и се наложи полицията да се намеси. Самият мач продължи да е равностоен и съперниците действаха прекалено предпазливо. В 85-ата минута обаче Сикимич се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с мощен шут заби топката под гредата, хвърляйки в екстаз феновете на "звездашите".

Драмата достигна връхната си точка в продължението. В 92-ата минута Рендулич от домакините беше изгонен за два жълти картона, а в 94-ата лошата намеса на Кахриман след удара на Евертон подари равенството на Партизан. Голмайсторът също видя червения цвят заради бурно изразената си радост.
Двубоят на стадион "Райко Митич" се игра през 35 000 зрители, а след него Звезда продължава да е убедителен лидер в класирането и е въпрос на време да узакони титлата си. Отборът на Миодраг Божович има 42 точки в плейофната фаза - с 12 повече от втория Чукарички. Партизан е трети с 28 точки.

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 1:1
1:0 Сикимич (85)
1:1 Евертон (90)