Карпи размаза "грифоните" и вижда спасяването (видео)

Дебютантът в Серия "А" Карпи разпиля с 4:1 Дженоа в мач от 33-ия кръг на Серия "А" и продължава да мчетае за оставане в италианския елит. Тимът на Фабрицио Кастори постигна най-голямата си победа в калчото при това, след като до 45-ата минута на първото полувреме губеше с 0:1.

Леонардо Паволети бе дал аванс на "грифоните" в 34-ата минута, но в 45-ата минута Армандо Ицо бе изгонен за втори жълт картон от гостите. Даденото четири минутно продължение на първата част бе кошмарно за Дженоа, тъй като тимът се прибра на почивка с пасив от гол и с човек по-малко. Първо Антонио Ди Гаудио се разписа в 49-ата минута на първото полувреме, а секунди по-късно Лоренцо Лоло направи пълен обрат.

През втората част Лоренцо Пашиути довърши гостите с гол в 50-ата минута, а четири преди края резервата Стефано Сабели съсипа окончателно играчите от Генуа.

Така Карпи след третата си победа в последните пет срещи има актив от 31 точки и води с три пред 17-то място. Дженоа с 40 точки остана на 11-то място след своята загуба № 15 през този сезон.