Груби грешки в отбрана провалиха Евроколеж

Спартак (Пловдив) записа важна победа с 2:1 над тима на Евроколеж (Пловдив) в ранната среща от днешната програма на 26-ия кръг на Югоизточната "В" група. Георги Стефанов се отличи с две попадения за “гладиаторите”, а “колежани” завършиха срещата с десет души след червен картон на Апостол Попов.

Двубоят премина равностойно. През първата част двата отбора редуваха атаки и към двете врати. В 30-ата минута спартаклии откриха резултата след гол на Георги Стефанов – 1:0. При този резултат приключи първата част.

Втората част предложи повече емоции на малобройната публика. В 70-ата минута гостите спечелиха пряк свободен удар, който бе изпълнен перфектно от Георги Куртев за 1:1. Само пет минути по-късно обаче домакините се възползваха от груба грешка в отбраната на Евроколеж, при която топката попадна в Георги Стефанов, нападателят нахлу в наказателното поле и миг преди да реализира бе съборен от Йордан Хърков, за което главният рефер Боян Славков отсъди дузпа. Потърпевшият Стефанов се нае с изпълнението и с много точен удар даде нов аванс на Спартак. До края на двубоя домакините имаха нови две отлични възможности да покачат резултата. При първата стражът на гостите Апостол Стоянов хвана коженото кълбо извън наказателното поле, за което получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. От последвалия пряк свободен удар не падна нов гол. Две минути по-късно Николай Христозов стреля изключително неточно с глава след отлично центриране отдясно. По този начин спартаклии записаха пореден успешен двубой през пролетта и прибавиха нови три точки към актива си.