100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Монтана детронира шампионките в Русе

Монтана 2003 се класира за финала в женското баскетболно първенство, след като победи Дунав 8806 и в третия мач от полуфиналните плейофи, игран в зала "Дунав" в Русе. Домакините отстъпиха с 68:74 (20:25, 19:14, 8:15 и 21:20).

Треньорът Георги Божков избра първи за дунавки да играят Виолина Кочева, Зорница Костова, Деляна Коева, Радостина Димитрова и Биляна Степанович. Монтана 2003 излезе в състав Виктория Стойчева, Келиндра Закъри, Моник Рийд, Радостина Димитрова и Даниела Петева.

Гостите започнаха по-добре мача и успяха да поведат в резултата, като в края на първата част водеха с 25:20. През втората четвърт дунавки изравниха и на полувремето двата отбора се оттеглиха при резултат 39:39. В края на третата част гостите вече имаха аванс от седем точки - 54:47. В последната четвърт състезателките на Монтана 2003 продължиха с добрата игра и победиха със 74:68.

От Дунав 8806 най-полезна бе Виолина Кочева, която вкара 23 точки, а Радостина Димитрова записа 12 точки.

За отбора на Монтана 2003 най-резултатна бе Моник Рийд, която отбеляза 32 точки, а Келиндра Закъри вкара 27 точки.