Даниел Асенов пропусна и втория шанс да се класира за Рио 2016

Българският боксьор Даниел Асенов загуби по точки от Брендън Ъруин (Ирландия) в мача за трето и четвърто място в категория до 52 килограма за олимпийска виза за летните игри в Рио де Жанейро на квалификационния турнир в Самсун. Така европейският шампион от Самоков-2015 Асенов не успя да спечели третото място в категория и да получи правото да се боксира на летните олимпийски игри в Рио де Жанейро през август тази година.

Българинът спечели първия рунд, коравият и напорист ирландец спечели втория рунд, третият рунд бе изключително оспорван и равностоен, но в крайна сметка съдиите присъдиха победа по точки на Брендън Ъруин с 3:0 съдийски гласа, като съдийската разпечатка показва колко оспорван бе двубоят: 29:28,29:28,29:28 точки за Брендън Ъруин.

Така българският национален отбор по бокс - мъже и жени, на квалификационния турнир в Самсун спечели само една квота за Рио 2016 - на Станимира Петрова в категория до 51 килограма. Утре в следобедния сеанс Станимира Петрова ще играе във финалния мач в категория до 51 килограма с олимпийската шампионка от Лондон-2012 Никола Адамс (Великобритания), като двубоят е само за престиж - и двете финалистки, Петрова и Адамс, спечелиха в Самсун правото да се боксират на олмпиадата в Рио де Жанейро.