28-годишният треньор продължава да води Хофе към спасение (видео)

Отборът на Хофенхайм направи поредна много важна крачка към спасението си. В мач от 30-ия кръг на Бундеслигата възпитаниците на 28-годишния треньор Юлиан Нагелсман обърнаха до 2:1 кандидата за Шампионска лига - Херта (Берлин).

Резултатът бе открит от гостите чрез Никлас Щарк в 26-ата минута, когато бранителят засече с глава центриране от корнер и продължаване на Пер Килян Шелбред. Скоро обаче домакините изравниха. Фабиан Шер се разписа също с глава след пас на Надием Амири. Победата за домакините дойде пет минути преди края на мача, като и този гол падна след удар с глава. При един корнер Никлас Зюле продължи топката към Марк Ут на задната греда, където нападателят я довкара в мрежата.

По този начин Хофе записа четвърта победа в последните си пет мача и вече гледа уверено към спасението - нещо, което изглеждаше слабо вероятно само допреди два месеца. Промяната в тима, след като Нагелсман пое отбора през февруари е видима. В момента Хофе е на 13-о място с актив от 34 точки - седем преднина от първия изпадащ и три от плейофа за оставане.

Херта от своя страна показа отново, че в последно време не е в най-добрата си форма и записа трети мач без победа. Въпреки това столичани все още запазват четвъртата си позиция, която ще им донесе право на участие в Шампионската лига догодина. Херта е с 49 точки, докато основните конкуренти - Борусия (Мьонхенгладбах), Майнц и Шалке са с по 45. Последните два тима обаче са с мач по-малко от Херта.