Торо покори Болоня (видео)

Тимът на Торино продължи положителната си серия, като записа трети пореден успех в Серия "А". Играчите на Джанпиеро Вентура надвиха с 1:0 Болоня при гостуването си в първия мач от 33-ия кръг. Андреа Белоти се превърна в герой за "биковете" с гол от дузпа в 92-ата минута. Нападателят бе този, който си спечели 11-метровия наказателен удар, а след това и хладнокръвно реализира своето 10-то попадение през този сезон.

Преди това в 57-ата минута Емануеле Джакерини нацели гредата с хубав удар в 57-ата минута. Третият пореден успех изкачи Торино на десето място с 42 точки, докато Болоня вече осем срещи няма победа. В три от тях завърши 0:0, а в последните пет двубоя има само една спечелена точка при гостуването на Рома (1:1).

Футболистите на Роберто Донадони са на 13-то място с 37 точки.