Вече нищо не може да спре Байерн - титлата пътува към Мюнхен (видео + галерия)

Ново "избухване" с два гола на Роберт Левандовски помогна на Байерн (Мюнхен) да пречупи Шалке 04 с 3:0 у дома и по този начин да увеличи на 10 точки преднината си пред Борусия (Дортмунд) на върха на класирането в Бундеслигата. "Жълто-черните" обаче са с мач по-малко. Полският реализатор реализира в 54-ата и 65-ата минути, като и при двете ситуации беше точен с глава. При първото попадение останаха съмнения за засада след подаването на Артуро Видал. Чилиецът вкара за 3:0 в 73-ата минута.

Ако в неделя Дортмунд надвие Хамбургер ШФ, Байерн ще се нуждае най-много от две победи в оставащите си четири двубоя, за да завоюва поредната Салатиера. Ако всичко върви по план, "Алианц Арена" би трябвало да празнува на 30 април при домакинството на Борусия (Мьонхенгладбах). Отделно тимът на Джосеп Гуардиола е на полуфиналите в Шампионската лига и турнира за Купата на Германия, което е предпоставка за нов славен требъл на името на мюнхенския колос.

Нищо положително пък няма в положението на Шалке, който продължава да бъде извън зона "Европа" и да е с отрицателна голова разлика.

Пеп направи цели шест промени в стартовия си състав в сравнение с отбора, който започна срещу Бенфика в ШЛ в сряда. Левандовски застана на върха на атаката за сметка на Томас Мюлер, на когото беше дадена почивка. "Миньорите" заложиха на трима централни защитници, а спряганият за трансфер в Байерн Жуниор Кайсара действаше като десен халф-бек.

Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 3:0

Бившият футболист на Лудогорец не направи най-добрия си мач и можеше да се превърне в грешник още във 2-ата минута. Тогава бразилецът не успя да си спре добре топката и я предостави на Дъглас Коща, който шутира в аут от много изгодна ситуация.

Домакините почти не дадоха топката на своя опонент, но опасности пред Ралф Феерман през първата част бяха рядкост. Вратарят трябваше да се намесва решаващо само в 29-ата минута, когато Рафиня сложи топката на главата на Левандовски и последва удар.

Шампионите излязоха от летаргия в началото на втората част, когато в рамките на няколко секунди Марио Гьотце и Кингсли Коман стреляха опасно. Така дойде и 54-ата минута, когато Видал подаде с глава към Лева и той откри резултата. Тук гостите протестираха, настоявайки за засада.

В 65-ата минута Рафиня и полякът повториха упражнението от първото полувреме, но този път Феерман нямаше какво да стори - 2:0.

Междувременно на терена се появи Франк Рибери, който в 73-ата минута "скри" топката на Кайсара и още двама от Шалке, за да изведе Видал на позиция за 3:0.

Едва след това гостите от Гелзенкирхен намериха сили и начин да застрашат Нойер. В 78-ата минута Кайсара излезе сам срещу стража, но освен че беше в засада, не успя да уцели и мрежата. Веднага след това и резервата Юнес Беланда застраши баварския №1, но той отрази.

Само след три дни на Байерн предстои домакинство срещу Вердер (Бремен) за Купата на Германия, като финалистът ще бъде определен само в тази среща. На 23 април пък баварците ще гостуват на Херта в Берлин за първенство.

Шалке 04 ще трябва да бъде безгрешен в оставащите си двубои срещу Байер (Леверкузен), Хановер 96, Аугсбург и Хофенхайм, но и да се надява на грешки на преките съперници.