Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Мария Мицова се класира за полуфиналите на смесени двойки в Загреб

Българката Мария Мицова се класира за полуфиналите на смесени двойки на международния турнир по бадминтон в хърватската столица Загреб и си осигури минимум бронзов медал. Мицова и холандецът с български паспорт Алекс Флаар победиха късно снощи вторите поставени Повилас Бартусис и Витауте Фомкинайте от Литва с 21:15, 21:14 за 25 минути, а на четвъртфиналите днес надделяха над Миха Иванчич и Петра Поланч (Словения) с 21:10, 21:13 за 21 минути. В спор за място на финала Мицова и Флаар ще играят срещу представителите на Русия Артьом Серпионов и Ксения Евгенова. На сингъл Мицова отпадна във втория кръг след загуба от водачката в схемата Елена Комендровская от Русия с 19:21, 13:21 за 35 минути.