Берое отдавна не е вкарвал толкова много голове, даде ясен знак на ЦСКА (видео)

Отборът на Берое се наложи с 5:2 над Локомотив (Пловдив) в мач от 29-ия кръг на "А" група. С днешната победа тимът от Стара Загора даде ясен знак на ЦСКА, че не се е предал за участие на финал за Купата на България.

Точни за домакините бяха Елиаш (13д.), Исмаил Иса (18), Спас Делев (26), Станислав Костов (88) и Неманя Милисавлевич (90). На два пъти за пловдивчани се разписа Мартин Камбуров (63,73д.), който излезе начело при голмайсторите с 14 попадения.

Локо Пд игра почти цял мач с човек по-малко, тъй като в 13-ата минута стражът на тима Ел Харуби  получи червен картон.

В 5-ата минута Исмаил Иса бе близо до гол, но стреля на сантиметри от вратата.

Берое набързо взе аванс от три гола, но макар и с 10 играчи пловдивчани върнаха две попадения. Локото обаче рухна в самия край на двубоя.

Първият гол отбеляза Елиаш в 13-ата минута от дузпа. Ел Харуби направи опит да отиграе технично върната към него топка, но пасът му бе пресечен от Том, който го прехвърли. Стражът на пловдивчани задържа с ръка играча, за което съдията го изгони и отсъди най-тежкото наказание.

Ранното попадение даде допълнително самочувствие на домакините, които продължиха още по-масирано да атакуват. В 18-ата минута Исмаил Иса донесе комфортна преднина на своя тим, разписвайки се с глава след центриране на Спас Делев.

В 26-ата минута Спас Делев направи резултата класически. Нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле и след центриране на Неманя Милисавлевич, отблизо с глава прати топката в далечния ъгъл - 3:0.

В 39-ата минута Локото създаде първата опасност. Крум Стоянов влезе мощно в наказателното поле и пробва удар, но той бе блокиран от Венцислав Василев, който се хвърли самоотвержено.

Втората част стартира със сериозен пропуск на Делев. Състезателят на тима от Стара Загора бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да завърши атаката с удар, се опита да подаде към Елиаш, но сбърка.

В 53-ата минута Камбуров изненада домакините като намали на 3:1. Веселин Марчев нахлу отляво в наказателното поле и шутира, но Благой Макенджиев изби. При добавката голмайсторът на "смърфовете" бе безпощаден. Камбуров бе с гръб към вратата, но бързо се завъртя и с плътен удар опъна мрежата.

Малко по-късно само късметът спаси пловдивчани от четвърто попадение. При поредната застаршителна аката на беройци кълбото попадна в краката на Георги божилов, който отправи топовен изстрел. За негово нещастие топката срещна страничния стълб.

В 73-ата минута Камбуров вкара за втори път. Този път нападателят се разписа от дузпа за нарушение срещу Марчев.

В 88-ата минута Станислав Костов отбеляза отблизо за 4:2 след отлично центриране на Том.

В 90-ата Милисавлевич оформи крайното 5:2 с прецизен изстрел с вътрешен фалц в далечния ъгъл.

БЕРОЕ - ЛОКО ПД 5:2

1:0 Елиаш 13 д.