Леванте се отлепи от дъното

Отборът на Леванте сътвори героичен обрат срещу Еспаньол у дома и с победата с 2:1 се отлепи от дъното в Примера дивисион. Гостите от Барселона поведоха с 1:0 с гол на Ернан Перес още в седмата минута на двубоя от 33-ия кръг.

Тимът от Валенсия успя да възстанови равенството в 22-ата минута, когато Джузепе Роси вкара от пряк свободен удар. Той имаше още едно положение десетина минути по-късно, но вратарят на Еспаньол Пау Лопес се справи.В 66-ата минута усилията на домакините да стигнат до победата се увенчаха с успех.
Варду намери Карл Меджани, който отблизо направи 2:1.

Така Леванте събра 28 точки и зае 18-ото място в класирането. Толкова имат и Спортинг Хихон и Хетафе.