Супер Учиков с 24 точки и MVP, UPCN отново шампион на Аржентина (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Българските национали Николай Учиков и Тодор Алексиев и техният UPCN (Сан Хуан) станаха шампиони в аржентинската Суперлига. Играчите на UPCN обърнаха и надделяха над другия гранд на аржентинския волейбол Персонал (Боливар) с 3:1 (21:25, 25:21, 25:17, 25:22) в решителния пети мач от финалния плейоф на шампионата, игран тази нощ пред близо 8000 зрители в собствената им зала "Алдо Кантони".
Николай Учиков и Тодор Алексиев изведоха UPCN (Сан Хуан) до титлата на Аржентина
Така отборът на UPCN (Сан Хуан) спечели финалната серия с 3-2 победи и стана шампион на Аржентина за шеста поредна година. За Ники Учиков това пък е втори трофей, а Тодор Алексиев го печели за първи път. По този начин UPCN се изравнява именно с Персонал по най-много шампионски титли на Аржентина - 6, но грандът от Боливар продължава да е начело в тази класация, като има повече сребърни отличия - 4 срещу 1 за Сан Хуан.
Първият гейм започна равностойно, но все пак гостите от Боливар успяха да поведат с 19:15 след по-добра игра в атака. UPCN съумя да стопи изоставането си до 21:20, но в крайна сметка волейболистите на Персонал взеха гейма с 25:21. Втората част бе равностойна почти до края, когато домакините от UPCN се откъснаха в резултата и затвориха гейма в своя полза при 25:21. Равенството в третия гейм се запази само до 8:8, след което благодарение на силната игра на Ники Учиков UPCN дръпна със 17:12. Учиков и компания спокойно спечелиха гейма с 25:17 и поведоха с 2:1. Четвъртата част се разви по подобен сценарий като втората. Равностойната игра между двата тима се запази до 8:8 и 16:16, но в крайна сметка UPCN спечели с 25:22, а с това мача с 3:1 и титлата на Аржентина.
Ники Учиков изигра поредния си страхотен мач за UPCN и бе над всички с 24 точки (2 аса и 49% ефективност в атака) за победата. Напълно заслужено българинът бе обявен за най-полезен играч (MVP) и на целия сезон в аржентинската Суперлига. Тодор Алексиев пък така и не се появи в игра. За тима на Боливар кубинецът Микаел Божулев заби също 24 точки (2 блока и 48% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.