ЦСКА (Москва) и Фенербахче на крачка от финалната четворка на Евролигата

ЦСКА Москва (Русия) и Фенербахче (Турция) са само на една победа от класиране на финалната четворка на Евролигата по баскетбол за мъже.

Руският тим победи гостуващия Цървена звезда (Сърбия) със 77:76 точки и поведе с 2:0 в серията, в която се играе до три успеха. 20 секунди преди края домакините загубиха топката, но в ответната атака и гостите направиха пропуск. Със сирената Терънс Кинсли не успя да се разпише от тройката за Цървена звезда.

Кайл Хайнс беше най-резултатен за победителите с 19 точки, а Нандо Де Коло и Кори Хигинс добавиха по 13 точки.

За сърбите с 15 точки завърши Стефан Йович, а по 14 вкараха Терънс Кинсли и Марко Симонович.
Следващата среща е на 18 април в Белград.

Фенербахче победи носителя на трофея за миналата година Реал Мадрид (Испания) със 100:78 точки и също поведе с 2:0 успеха в серията. Домакините поведоха с 54:29 на почивката и до края на мача нямаха проблеми.

Екпе Юдо вкара 18 точки за победителите, 17 точки добави Никола Калинич, а с 16 точки завърпи Богдан Богданович.

За Реал Серхио Родригес се отчете с 15 точки, а Лука Дончич вкара 10 точки.

Третият мач е на 18 април в Мадрид.

Втори среши от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже (играе се до три успеха в пет мача):

ЦСКА Москва (Русия) - Цървена звезда (Сърбия) - 77:76 (20:20, 24:28, 19:12, 14:16)
* ЦСКА Москва води в серията с 2:0 победи.
- - -
Фенербахче (Турция) - Реал Мадрид (Испания) - 100:78 (27:14, 27:15, 22:19, 24:30)
* Фенербахче води в серията с 2:0 победи.