Отново драма и отново радост за Севиля (видео)

Севиля продължава похода си към спечелването на трети пореден трофей в Лига Европа. Отборът на Унай Емери оцеля при рулетката на дузпите срещу Атлетик Билбао и вече е полуфиналист. В редовното време баските се наложиха с 2:1 - резултата, с който загубиха у дома. В продълженията нови голове не паднаха и се стигна до дузпи. Там решаващ се оказа пропускът на Бенят Ечебария. Последен зад топката застана Кевин Гамейро и с безмилостен удари донесе радостта на севилци.

Севиля беше в серия от 11 поредни домакински победи в турнира, но днес се промъкна през иглени уши към следващата фаза. Атлетик Билбао показа характер, но не успя да довърши домакините в продълженията, когато Маркел Сусата пропусна сам срещу вратаря.
В състава на домакините нямаше никакви изненади, с изключение на това, че Тимоти Колоджешак - Коло действаше до Адил Рами в центъра на защитата, а не като ляв бек, както се очакваше. Отляво Унай Емери заложи на Серхио Ескудеро, а десен бранител беше Мариано. На върха на атаката започна Кевин Гамейро, а авторът на победния гол на "Сан Мамес" Висенте Ибора замени в халфовата линия наказания Евер Банега.

Ернесто Валверде остави на пейката Икер Мунииан, който сбърка фатално за един от головете във вратата на баските преди седмица. Вместо него по левия фланг на атаката стартира Иниго Лекуе. Зад Адуриц започна Раул Гарсия, който се завърна след наказание, а Маркел Сусаета атакуваше по десния фланг.
След нулево първо полувреме, Атлетик поведе в 57-ата минута. Ариц Адурис опита изненадващ удар, който се оказа много коварен за стража на Севиля Давид Сория и той позволи топката да мине зад голлинията. Това беше 10-о попадение за 35-годишния таран на баските в турнира и той може да стане най-възрастният топреализатор в историята му.

Отговорът на Севиля не закъсня. В 59-ата минута Криховяк центрира на крака на Кевин Гамейро и французинът нямаше как да сгреши. В 80-ата минута обаче Раул Гарсия вкара втори гол за гостите. Центрирането беше на Ечебария, а Давид Сория отново не прецени ситуацията и позволи топката да го прехвърли.
В редовното време златен шанс за Атлетик пропиля Сусаета. Халфът се озова очи в очи със Сория, но прати топката в аут. При дузпите баските водеха до третото изпълнение, когато Ечебария стреля право в ръцете на Сория. Домакините не сбъркаха нито веднъж, а точният изстрел на Гамейро под гредата сложи точка на спора.

Севиля - Атлетик Б 1:2 в ред. време (5:4 след дузпи)
0:1 А. Адурис (57)
1:1 К. Гамейро (59)
1:2 Р. Гарсия (80)