Павел Лефтеров завърши първия предесезонен тест в Audi TT Sport Cup (Снимки)

Българският пилот Павел Лефтеров приключи успешно тестовете за предсезонните тестове в Audi TT Sport Cup шампионата, в който ще дебютира през този сезон. Талантите от различни националности изминаха общо 4400 км на пистата "Хонкенхайм" с Audi TT. Изпитанията дадоха важна информация и опит на младите таланти.

От 6-и до 8-и май започва новия сезон Audi Sport TT Cup с две състезания. В същия уикенд на пистата "Хонкенхайм" ще се проведат още популярните шампионата от DTM, световния раликрос шампионат и Porsche Carrera Cup.
Павел Лефтеров след първия тест на Audi Sport TT Cup

По време на тестовете пилотите от едномарковия шампионат на Audi направиха общо 955 обиколки. В края общото време за пилотиране на пистата бе 37 часа. Освен навъртените километри, младите таланти на средна възраст от 20 години участваха и в специфични практически тренировки като старт и симулации на процедурите по време на един състезателен уикенд.

Миналата година по европейските писти Павел спечели общо 32 купи, състезавайки се в различни европейски шампионати. Представянето на 18-годишния български пилот не остана незабелязано от специалистите, търсещи млади таланти. Така Лефтеров стана един от 20-те избрани от Audi пилоти измежду 400 кандидати да се състезава тази година в едномарковия шампионат. Спортал ще ви направи свидетели на всяка стъпка от сезона на Павел в Audi TT Sport Cup, за да можем заедно да подкрепим българския пилот в битката му на пистата срещу останалите конкуренти.