Баските разбиха ПАО за 1-0 в плейофите

Испанският тим Лаборал Куча победи гостуващия Панатинайкос (Гърция) с 84:68 (18:16, 21:12, 25:21, 20:19) точки в първа среща от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже. Испанците поведоха с 1:0 в серията, в която се играе до три успеха. Лаборал е домакин и на втория мач на 15 април.

Двата отбора изиграха равностойна първа част, след което домакините доминираха и на почивката водеха с 39:28. В третата част преднината на Лаборал достигна 20 точки при 54:34, след което срещата се доигра.

За победителите Дариъс Адамс отбеляза 20 точки. Янис Бурусис добави 15 точки и 6 борби, а Майк Джеймс завърши с 11 точки и 6 асистенции.

Мирослав Радулица се отчете с 21 точки за Панатинайкос, докат Маркес Хейнс вкара 11 точки.