73-9! Голдън Стейт прати Чикаго в историята (видео+галерия)

Рекордът е факт! Голдън Стейт Уориърс пренаписаха историята на НБА, постигайки невижданите досега 73 победи в рамките на 82 мача от редовния сезон. Шампионите не показаха каквато и да било милост към гостуващия тим на Мемфис Гризлис и спечелиха последното си домакинство за сезона със 125:104, за да завършат кампанията с баланс от 73-9.

Досегашното върхово постижение бе дело на легендарните Чикаго Булс от сезон 1995/1996, когато Майкъл Джордан и Скоти Пипън, водени от великия Фил Джексън завършиха с актив от 72-10.
73-9! Голдън Стейт прати Чикаго в историята
Стив Кър пък също бетонира мястото си в архивите, тъй като бе част от славния тим на “биковете” и като играч постигна 72 победи, а сега подобри собствения си рекорд, записвайки 73 с Уориърс, но вече в ролята на треньор.

Стеф Къри вкара 46 точки (10/19 от тройката) и стана първият играч, който успява да вкара 400 успешни стрелби от дистанция в един сезон. Звездата на домакините стори това за по-малко от 30 минути игра, като също така овладя 4 борби и направи 6 асистенции.
Клей Томпсън вкара 16 точки, Харисън Барнс добави 15, а Марийз Спейтс се включи добре от пейката с 12 точки. Шон Ливингстън пък направи 10 асистенции за 21 минути.

Зак Рандолф бе най-добър за гостите от щата Тенеси и вкара 24 точки. Тежкото крило овладя 6 отскочили топки и попълни статистиката си с 2 отнети топки и 4 асистенции. Ланс Стивънсън вкара 22 точки, а ДжаМайкъл Грийн и Джарел Мартин бяха другите двама, преминали границата от 10 точки, съответно с 12 и 11.

И двата отбора ще играят в плейофите, като в първия кръг Уориърс ще премерят сили със старите си познайнци от Хюстън Рокетс, докато Мемфис ще има задача да се изправи срещу Сан Антонио Спърс.