Силен Казийски, но фантастичен Нгапет заби 30 точки и поведе Модена към финал (ВИДЕО)

Носителят на Купата на Италия за 2015 и 2016 година от DHL (Модена) е напът да детронира шампионите на Италия - водените от Радостин Стойчев играчи на Диатек Трентино (Тренто), и по този начин да вземе сладък реванш за загубената титла през миналия сезон.

Модена спечели мач №2 при визитата си в "Пала Тренто" след 3:2 (21:25, 25:17, 21:25, 25:22, 15:12) след 2 часа и 6 минути здрава битка. Домакините от Тренто на два пъти повеждаха, но това не пречупи волейболистите на Модена, които съумяха да се поздравят с ценния успех. Така те водят вече с 2:0 победи в серията, в която се играе до 3 от пет срещи.

Матей Казийски реализира 20 точки (2 аса, 3 блока, 39% ефективност в атака, 29% перфектно и 43% позитивно посрещане), а с 19 точки остана Митар Джурич (3 блока, 39% ефективност в атака).

Георги Братоев влизаше като резерва в последните два гейма, но не успя да се разпише с точка за Тренто.

Домакините имаха превес и на блокада с 13 точки срещу 8, но в герой на вечерта се превърна френският ас на гостите Ървин Нгапет, който "избухна" с 30 точки (2 аса, 1 блока, 57% ефективност в атака, 33% перфектно и 64% позитивно посрещане).

С по 16 точки останаха Лука Ветори (1 блок, 42% ефективност в атака) и бразилският център Лукас Сааткамп (2 аса, 4 блока, 71% ефективност в атака).

Мач №3 от серията е отново в Модена на 21 април от 21,30 часа. Ако Трентино не спечели, всичко за тях ще приключи и в Суперлигата на Италия ще има нов шампион.

ДИАТЕК ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) - DHL (МОДЕНА) 2:3 (25:21, 17:25, 25:21, 22:25, 12:15)
ТРЕНТО: Симоне Джанел 6, Митар Джурич 19, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 20, Тине Урнаут 12, Даниеле Мацоне 8, Себастиан Соле 9 - Масимо Колачи-либеро (ГЕОРГИ БРАТОЕВ, Филипо Ланца 1, Симон Ван Де Вуурде)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
МОДЕНА: Бруно Резенде 3, Лука Ветори 16, Ървин Нгапет 30, Милош Никич 8, Елиа Бози 7, Лукас Сааткамп 16 - Салваторе Росини-либеро (Неманя Петрич, Лука Сарторети, Тиаго Сенс)
Старши-треньор: Анджело Лоринцети.