Реал не успя да превземе крепостта на Фенербахче (видео)

Тройка на Богдан Богданович в предпоследната минута на редовното време и 10 точки на Костас Слукас в заключителната четвърт осигуриха на Фенербахче домакински успех със 75:69 срещу Реал (Мадрид). Така “фенерите” поведоха с 1-0 в четвъртфиналната плейофна серия срещу актуалния носител на трофея в Евролигата и зарадваха почти 13 хиляди зрители по трибуните на “Юлкер Спортс Арена” в Истанбул.

Воденият от легендата Желко Обрадович тим на домакините бе напред в резултата през почти целия двубой, но въпреки това Реал се пребори и заличи пасив от 14 точки през третата част, с което се върна в мача, но не успя да стигне до пълен обрат.

С този успех Фенербахче затвърди убийствената си форма като домакин в Евролигата. Това бе тринадесета победа от тринадесет двубоя пред собствена публика за шескратните шампиони на Турция.

Богданович и Слукас вкараха по 17 точки за победителите, а Екпе Юдо остана с 10 точки, 7 борби, 2 чадъра и 1 отнета топка. Някогашната звезда на Лукойл Академик Перо Антич вкара 6 точки и овладя 6 борби за 21 минути на паркета, а всички играчи на Фенербахче завършиха с поне 4 реализирани точки.

Капитанът Фелипе Рейес бе най-резултатен за Реал с 13 точки, Серхио Родригес и Серхио Йуй се оттеглиха с по 12, а Руди Фернандес - с 10.

Серията е до три победи от пет мача, а втората среща е утре отново в Истанбул.