Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Сигал с важна крачка към нова титла в Балканската лига

Действащият шампион в Балканската лига Сигал (Прищина), с българския национал Станимир Маринов в редиците си, направи важна крачка към защита на титлата си, след като се наложи с 82:68 при домакинството си на КК Морнар в първи двубой от финала в регионалната надпревара.

Маринов започна в титулярната петица на домакините и за 22:52 минути на терена записа срещу името си 3 точки, 4 асистенции, 5 откраднати топки, 2 борби и 1 чадър, като остави отлични впечатления с изявите си в защита.

Дардан Бериша беше най-резултатен за победителите - 20 точки, Мохамед Абукар и Андрю Уорън добавиха съответно по 17 и 14 точки, а Джейсън Уошбърн приключи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 10 борби.

Ламонт Джоунс вкара 22 точки за Морнар, а Балша Радунович добави 19 точки.

Двубоят започна равностойно с размяна на успешни атаки към двата коша. В средата на частта отборът на Сигал успя да се откъсне с пет точки – 15:10, но след това гостите от Бар реализираха серия от 13:2, с която Морнар на свой ред поведе с шест точки – 23:17. Домакините намалиха пасива си до само две точки след тройка в последната секунда на периода на Кемп за 23:25, а през вторите десет минути Сигал бе пълен господар на терена и не само стигна до обрат, но си подсигури и преднина от девет точки – 45:36.

Баскетболистите на Сигал до голяма степен сложиха точка на спора в този двубой през третата четвърт, когато буквално прегазиха съперника си. С основна заслуга за отличната игра на домакините беше Бериша, който наниза четири поредни тройки, а разликата след 30 минути игра бе 20 точки - 68:48.

Вместо да затвърдят превъзходството си в заключителната четвърт, баскетболистите на Сигал направиха серия от грешки и изпуснаха контрола върху двубоя. От своя страна, баскетболистите на Морнар се активизираха и до финалната сирена свалиха шест точки от пасива си за крайното 68:82, с което съхраниха дори и минимални шансове за успех във финалния сблъсък.

Сигал – Морнар 82:68 (23:25; 22:11; 23:12; 14:20)

Сигал: Кемп 13, Бериша 20, Маринов 3, Абукар 17, Уошбърн 15 (Аземи, Уорън 14, Синани)

Морнар: Сампсън 8, Джоунс 22, Радунович 19, Вуйошевич 4, Чалич (Дамянович 6, Мийович 4, Микович, Лопичич 2, Радунович, Хаджибегович, Мугоса 3)