Тотнъм нокаутира Манчестър Юнайтед за шест минути и остана в битката (видео)

Тотнъм съхрани шансовете си за титлата и се доближи отново на седем точки зад лидера Лестър, след като победи с 3:0 Манчестър Юнайтед на "Уайт Харт Лейн". "Шпорите" сломиха своя съперник за 5:46 минути, в рамките на които вкараха и трите гола. Те бяха реализирани от Деле Али (70'), Тоби Алдервейрелд (74') и Ерик Ламела (76'). Поражението остави Манчестър Юнайтед на четири точки зад градския съперник Ман Сити, който в момента заема четвъртото място.

Началото на двубоя бе отложено с половин час заради проблем с трафика, поради който гостите пристигнаха със закъснение на "Уайт Харт Лейн".

Две промени бе направил в своя състав Маурисио Почетино в сравнение с тези, които започнаха срещу Ливърпул - Ерик Ламела и Ян Вертонген се завърнаха сред титулярите. Тимъти Фосу-Менса стартира за Юнайтед на десния бек за сметка на Матео Дармиан.

"Червените дяволи" започнаха по-активно двубоя, но не успяха да се възползват от териториалното си предимство в тези начални минути. Към средата на полувремето Тотнъм изнесе играта напред и пое контрола. "Шпорите" създадоха няколко възможности пред вратата на Де Хеа. Първо Ериксен стреля опасно, но топката премина встрани. След това стражът на Юнайтед се размина с топката при едно центриране, Кейн шутира, но ударът му бе блокиран, топката стигна до Ериксен, който центрира към далечната греда, където Ламела бе оставен сам, но пропусна с глава отблизо. Това бе и най-чистото положение до момента.

Тотнъм стартира силно втората част. В 50-ата минута Де Хеа боксира силен удар на Ериксен, а секунди след това испанецът улови и изстрел на Дайър. В 62-ата минута Антони Марсиал сам създаде и пропусна най-добрата възможност за гостите до момента. Французинът проби отляво, премина елегантно между Дайър и Уокър и стреля, но Лорис спаси. В 66-ата минута Роуз нахлу отляво, топката рикошира в крака на Мата и се насочи към вратата на Де Хеа, но последният успя да избие с крак.

20 минути преди края Ериксен се възползва от грешка в центъра на отбраната на Юнайтед, след което центрира много прецизно, Деле Али се пласира перфектно и стреля покрай Де Хеа за 1:0. Четири минути след това Тоби Алдервейрелд надскочи Рохо и засече с глава центриране на Ламела от фаул - 2:0. В 76-ата минута самият Ламела направи преднината на Тотнъм класическа. Роуз центрира по земя отляво, а аржентинецът прати топката в левия ъгъл.

До края домакините дори пропуснаха да направят победата си още по-изразителна.

Тотнъм е втори - на седем точки зад Лестър и на шест пред Арсенал. Юнайтед е на пето място.