Барселона и Везенков с победа №25 в Испания

Тимът на Барселона постигна своята победа №25 от началото на сезона в испанската Лига АСВ. Каталунците спечелих гостуването си на Фуенлабрада в Мадрид с 84:82, а българското крило на “блаугранас” Александър Везенков игра близо 14 минути.

Играчите на Шави Паскуал сами си направиха живота труден и след перфектна първа четвърт, в която вкараха двойно повече от съперника и поведоха с 28:14, последва отпускане, което позволи на столичани да се върнат в двубоя. До почивката домакините скъсиха изоставането си наполовина, за да се стигне до 43:36. След подновяването на играта Фуенлабрада продължи да намалява разликата, която бе свалена до 66:64 след 30 минути, но в последната част нямаха сили за нещо повече и победата отпътува към Барса - 84:82.

Везенков вкара 3 точки, успявайки при една от трите си стрелби от дистанция и добави 3 борби, 1 лично нарушение и 1 чадър за престоя си на терена, а освен това бе фаулиран два пъти.

Томаш Саторански за пореден път бе най-добър с 20 точки и 5 асистенции, Самардо Самюълс изигра един от най-силните си мачове със 17 точки и 5 борби, а Алекс Абринес добави 11 точки, 4 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки.

За Фуенлабрада Алекс Уртасун вкара 17, а Марко Попович и Иван Паунич - по 13.

Барса е на върха в класирането с баланс 25-2, докато Фуенлабрада е на седмо място с 14-13.