Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Голдън Стейт изравни 20-годишен рекорд на Чикаго Булс (ВИДЕО)

С два поредни коша на Дреймънд Грийн по-малко от минута до края на мача, Голдън Стейт се наложи със 100:99 над Мемфис в първенството на НБА. С този успех Уориърс изравни рекорд на водения от Майкъл Джордан Чикаго Булс от сезон 1995/1996 с 33 победи като гост. Тогава Биковете завършиха сезона с 33 победи и 8 загуби като гости. В момента балансът на Уориърс е 71-9 и могат да подобрят рекорда на Чикаго, ако тази вечер се наложат над Сан Антонио като гости. Иначе Грийн завърши мача с 23 точки и 11 борби, а Клай Томпсън прибави 20, Стеф Къри- 17. Ланс Стивънсън от Мемфис пропусна два пъти при стрелба в последните секунди на мача, като при втория опит топката се завъртя по ринга и излезе. За домакините от Мемфис Мат Барнс вкара 24 точки. Чикаго изравни баланса си на 40 победи и 40 загуби, след като се наложи над лидера в Централната дивизия Кливланд със 105:102. Джими Бътлър вкара 21 точки, а новакът в Лигата Кристиано Фелиисо се отчете с личен рекорд от 16. Така надеждите за участие в плейофите за Чикаго остават живи. В началото на четвъртата част Чикаго поведе с 15:0, а със сирената Джей Ар Смит пропусна от тройката и така Кливланд ще трябва да почака, за да си гарантира 1-ото място в Източната конференция. ЛеБрон Джеймс завърши мача с 33 точки.

Лидерът в Югоизточната дивизия Атланта се справи с Бостън на собствен терен със 118:107. Пол Милсъп завърши мача с личен рекорд за сезона от 31 точки и добави 16 борби, Джеф Тегуе добави 24. Кент Бейзмор има 21 точки за Атланта днес, като Хоукс взеха аванс пред Бостън още в средата на третата четвърт. За гостите Маркъс Смарт вкара 19.

Сакраменто Кингс се наложи над Оклахома- лидер в Северозападната дивизия, със 114:112. Руди Гей се отличи с 24 точки, в това число два успешни наказателни удара секунда преди края, което се оказа и моментът на победата. Дарън Колисън вкара 27 точки за Сакраменто, а от следващия сезон той ще бъде играч на Оклахома Сити, които платиха предсрочно за него неназована трансферна сума.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:
Ню Орлиънс- Финикс 100:121
Атланта- Бостън 118:107
Мемфис- Голдън Стейт 99:100
Чикаго- Кливланд 105:102
Портланд- Минесота 105:106
Сакраменто- Оклахома Сити 114:112