Демона блести с гол от корнер и хеттрик за ЦСКА - Бела пусна комични попадения (видео+галерия)

ЦСКА постигна 25-а поредна победа в Югозападната "В" група, след като днес армейците надиграха с 4:2 Беласица в мач, който се проведе на градския стадион в Гоце Делчев. С хеттрик за червените се отличи Николай Цветков-Демона, който вкара дори от корнер, а едно попадение добави Александър Александров. Три от четирите гола на софиянци обаче паднаха след слаби намеси на стража на домакините Василев. На два пъти за петричани пък се разписа капитанът Владимир Кабранов.

Беласица- ЦСКА

В тази среща армейците стартираха без голяма част от основните си състезатели като Анатоли Господинов, Кирил Динчев, Борис Галчев, Самир Аясс, Маламов и Преслав Йорданов.

Футболистите на Христо Янев можеха да открият резултата още преди да е изтекла първата минута, но Йордан Йорданов стреля в аут. Беласица отговори подобаващо, когато в седмата минута бившият футболист на ЦСКА Александър Якимов на два пъти пропусна да открие резултата. Първо той бе изведен отдясно и стреля, но Стоян Колев без пролем спаси. Секунди по-късно Якимов получи отличен пас, но не успя да реализира очи в очи с червения вратар.

Така се стигна до 17-ата минута, в която ЦСКА откри резултата след комично изпълнение на няколко футболисти на домакините. Николай Цветков центрира от корнер по земя, бранител не успя да улучи топката, което заблуди вратаря Василев, той я пусна между краката си и тя влетя в мрежата на Беласица.

Само 120 секунди по-късно червените за малко не вкараха втори гол. Цветков центрира към Александров, който върна на Головодов, 17-годишният талант стреля от десетина метра, но защитник на петричани изби пред голлинията.

В 26-ата минута развихрилият се Цветков вкара нов впечатляващ гол. Халфът получи топката около наказателното поле и след бомбен диагонален шут с десния крак я заби в горния десен ъгъл на домакинската врата.

Към края на полувремето двата отбора си размениха по един опасен изстрел. Първо Александров шутира, но Василев изби, а в 44-ата минута Стоян Колев прояви добър рефлекс след удар отблизо на Таушанов.

Десет минути след почивката Беласица върна едно попадение. Това стори Владимир Кабранов, който се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Виктор Райчев. Радостта на символичните домакини не трая дълго, тъй като в 59-ата минута техният страж пусна нов комичен гол. Цветков стреля от фаул, топката едва стигна до Василев, но за изненада на всички вратарят позволи да посети за трети път неговата мрежа - 3:1 за ЦСКА.

В 65-ата минута гостите от София вкараха чрез Александър Александров четвърти гол и отново с помощта на стража на Бела, който не бе покрил добре близкия си ъгъл.

В 78-ата минута петричани бяха близо до второ попадение, когато Якимов центрира към Митушев, който отправи силен изстрел с глава, но той профуча над напречната греда.

Софиянци отговориха с опасен фалцов изстрел на Головодов, за да се стигне до 84-ата минута, когато Кабранов вкара втори гол в армейската врата, засичайки с глава центриране отдясно и по този начин оформи крайното 4:2 за ЦСКА.

БЕЛАСИЦА - ЦСКА 2:4