Берое тръгна с 3:1 след ерата Хубчев (видео)

Отборът на Берое победи с 3:1 Монтана като гост в мач от 28-ия кръг на "А" група. За заралии това бе първи мач от 2012 година насам без Петър Хубчев, който бе уволнен след поражението от ЦСКА през седмицата.

Автогол на Иван Коконов в 26-ата минута даде аванс за гостите. Резервата Станислав Костов в 72-ата минута удвои, а Исмаил Иса в 77-ата минута донесе победата на "зелените". Точен за домакините бе Иван Минчев в последната минута. Игор Джоман си изкара нелеп втори жълт картон секунди преди края на срещата, когато умишлено забави изпълнение на пряк свободен удар. Така той ще пропусне следващата среща с Локомотив (Пловдив), но ще е на линия за ЦСКА. При положение, че бе останал с един жълт картон, изгаряше за две срещи.

Тимът воден от Пламен Липински  постигна втора победа тази пролет и първа след пауза от шест мача. Интересното е, че Берое в последните си шест срещи бе отбелязал едва един гол при домакинството на Ботев (Пловдив).

Успехът бе под номер 10 за Берое в "А" група, като заралии вече имат 39 точки и се изравниха със Славия, но "белите" имат мач по-малко. Играчите на Емил Велев пък втв втори пореден мач на своя стадион от "А" група допуснаха три гола в своята врата, след като преди седмица отстъпиха с 0:3 на Славия. През седмицата те победиха Литекс с 2:0 за Купата на България, но днес домакините нямаха сили да повторят добрата си игра от преди няколко дни.

Още от самото начало гостите бяха по-активни, докато домакините нямаха много идея. В 26-ата минута Спас Делев центрира от фаул и Коконов при опит да избие си вкара автогол. Играчите на Берое поискаха дузпа след това, а през второто полувреме отново имаха претенции за 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Асен Георгиев. Георги Кабаков и в двата случая обаче остана безмълвен.

В 72-ата минута влезлият преди секунди Костов получи подаване от Иса и с удар от 18 метра прати топката в мрежата за 2:0. Голът е негов първи през този сезон в "А" група. Пет минути по-късно Иса със своя пети гол направи резултата класически. Секунди преди края Иван Минчев, който също влезе като резерва, със страхотен гол намали. Халфът бе точен с воле от 20 метра и вече има шест попадения, което го прави еднолично голмайстор номер едно на Монтана.

Играчите на Велев вече 16 мача нямат победа в "А" група и с актив от 17 останаха на последното място.

МОНТАНА - БЕРОЕ 1:3
0:1 Коконов (26-автогол)
0:2 Костов (72)