Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Волфсбург бе спрян от Майнц

Въпреки блестящата победа над Реал Мадрид през седмицата проблемите на Волфсбург в Бундеслигата продължават. Отборът на Дитер Хекинг завърши 1:1 в домакинството си на Майнц и шансовете му за класиране в следващото издание на Шампионската лига са минимални. Андре Шюрле откри резултата в началото на второто полувреме, а Хайро Самперио изравни в 66-ата минута.

"Вълците" не записаха победа в четвърти пореден мач в първенството и са на осмо място с 39 точки. Те изостават на шест точки от четвъртия Борусия (Мюнхенгладбах), но между тях и това място са още Леверкузен, Шалке и днешният им съперник Майнц, който прави великолепен сезон и е с шансове за Шампионската лига.

Първото полувреме се игра при добро темпо, но головите положения бяха рядкост. Двубоят се развиваше напълно равностойно, а двете защити доминираха. Големият отсъстващ в тима на домакините бе Юлиан Дракслер, който бе наказан. В неговото отсъствие най-активен бе Шюрле, чиято кариера започва именно от Майнц. Германският национал откри резултата в 53-ата минута. Попадението бе изработено от Бруно Енрике, който открадна топката от съперников играч и след това изведе Шюрле, за когото не бе проблем да преодолее вратаря.

Голът подейства като убождане за гостите от Майнц, които в следващите минути изцяло взеха инициативата. В 62-ата минута Мали пропусна великолепна възможност да изравни. След центриране на Клеменс Налдо пропусна топката и Мали се озова в наказателното поле сам срещу Беналио, но стреля слабо и право във вратаря. Логичното все пак се случи и в 66-ата минута Бел с пас от центъра на терена намери Самперио в наказателното поле, а нападателят овладя и прати топката покрай вратаря. Стражът на Волфсбург трябваше да се намесва малко по-късно след удар на Клеменс, но се справи отлично. След силния период за гостите постепенно темпото намаля и двата отбора сякаш се примириха с равенството.