Изпуска ли Барселона титлата? (видео + галерия)

Отборът на Барселона претърпя крушение с 0:1 при гостуването си на Реал Сосиедад в мач от 32-ия кръг на Ла Лига. Младият Микел Оярсабал реализира ранен гол в петата минута, а опитите на каталунците за отговор останаха напразни. Така интригата за титлата в Примера се заплита, след като Атлетико Мадрид вече е само на три точки зад Барса, а Реал - на четири. Момчетата на Луис Енрике имат едва една точка от последните си три шампионатни мача и не са печелили на "Аноета" от 2007 година насам.

Сержи Роберто беше натоварен с функциите на ляв краен бранител, а Рафиня Алкантара и Арда Туран получиха шанс като титуляри. Мунир Ел Хадади зае мястото на наказания Луис Суарес. Еусебио Сакристан също подреди 4-3-3 с трима нападатели - Карлос Вела, Микел Оярсабал и Давид Сурутуса.

Реал Сосиедад - Барселона Още във втората минута Мунир получи топка сам срещу Херонимо Руи, но би в гърдите на вратаря. Кълбото стигна щастливо до младия нападател след рикошет в крака на защитник. В петата 18-годишният Оярсабал реализира много красив гол с глава от 15 метра. Чаби Прието центрира отдясно, а талантливото крило обърна топката към горния далечен ъгъл - 1:0.

Отговорът дойде от крака на Меси в седмата минута: удар над гредата след корнер. Баските успешно покриваха пространствата пред Руи и "лос кулес" страдаха при изграждането на своите нападения. В 19-ата минута много спорна засада спря Даниел Алвеш. В 21-ата Меси получи шанс за шут от 22-метров пряк свободен удар - топката се отби от стената и излезе в корнер.

Реал Сосиедад - Барселона - 1:0 В 24-ата бившият играч на Реал Мадрид Асиер Ияраменди влезе доста остро в краката на Серхио Бускетс и получи жълт картон. Гостите от "Камп Ноу" движеха топката в последната третина на терена, но много рядко навлизаха в наказателното поле или отправяха удар.

В 33-ата момчетата на Луис Енрике изградиха чудесна комбинация: Меси центрира към Неймар, той свали топката на дузпата, откъдето Арда Туран стреля, топката се отби в крака на Диего Рейес, а след това и в ръката на Руи, за да не премине голлинията. В 41-ата Меси не успя да овладее дълъг пас с перспектива към излизане сам срещу вратаря. Минута по-късно "чури урдин" сътвориха страхотна контраакция, при която Алберто де ла Бейя получи в наказателното поле, финтира Хавиер Масчерано, но Алвеш застана на пътя на топката.

Реал Сосиедад - Барселона - 1:0 На полувремето в игра се появи капитанът Андрес Иниеста. Втората част започна с чудесен шанс пред вратата на Клаудио Браво. Неймар върна погрешно топката в наказателното си поле и създаде възможност за гол, като чилийският вратар не се ориентира добре, но не се получи и подаване. В 49-ата номер 8 измисли хубав пас в наказателното поле, но Меси избърза и неточно опита да насочи с пета.

В 55-ата Иниеста реши да стреля от 22 метра - Руи се протегна и изби с една ръка, като топката влизаше в близкия горен ъгъл. В 62-ата Неймар завъртя кълбото от пряк свободен и то облиза гредата, излизайки в аут. Действията се развиваха почти само и единствено в половината и пред наказателното поле на домакините.

В 66-ата топката беше в мрежата на Руи, но след отсъден фал в атака. В 73-ата Жерард Пике овладя в наказателното поле и потърси Меси на дузпата, аржентинецът насочи с външен фалц, но Руи успя да избие. В последните минути си пролича умората във футболистите на Барселона. В 86-ата минута Алвеш центрира отдясно, а Меси нанесе много добър удар с глава, но Руи не трепна. В 91-ата Иниеста стреля високо по диагонала, но героят Руи отново беше на мястото си.

Реал Сосиедад - Барселона - 1:0 За първи път от май 2014 година Барселона е без победа в три последователни мача от първенството. В сряда вечер каталунците ще бранят преднината си от 2:1 срещу Атлетико Мадрид в спор за 1/2-финал в Шампионската лига. Идния уикенд на "Камп Ноу" пристига Валенсия. От своя страна "бяло-сините" затвърдиха мястото си в средата на класирането и продължиха добрата домакинска серия срещу "блаугранас".