Хофе с решителна крачка към спасението

Отборът на Хофенхайм направи изключително важна крачка към спасението. В двубоя от 29-ия кръг на Бундеслигата отборът от Зинсхайм спечели с 2:0 гостуването си на един от преките конкуренти за оцеляване - Айнтрахт (Франкфурт) и гледа много по-оптимистично към запазването на елитния си статут.

След равностойно първо полувреме, в което и двата тима имаха по няколко положения за гол, гостите стигнаха до откриване на резултата в 62-ата минута. Тогава резервата Надием Амири, който се бе появил на терена буквално секунди преди това, даде преднина на Хофе. 19-годишният талант се разписа с премерен удар от границата на наказателното поле. Домакините опитаха да наложат натиск, с който да стигнат поне до изравняване до края на мача, но в 90-ата минута гостите подпечатаха успеха си с втори гол. Марк Ут бе на правилното място, когато Оливер Бауман изби в краката му един не много силен удар на Амири, и направи 2:0.

По този начин Хофенхайм продължава възхода си при младия си треньор Юлиан Нагeлесман. 28-годишният специалист пое тима през февруари и е на път да спаси отбора, след като почти през целия сезон клубът бе в опасната зона. В момента Хофе е на 14-а позиция с 31 точки, което е на четири над първия изпадащ в момента и на три от зоната за плейоф. Айнтрахт от своя страна е на обратния полюс и формата на тима в последно време не е ниво, което праща тима в опасната зона с 27 точки. Все пак битката за оцеляване тепърва предстои.