Гол със задна ножица пречупи Гълъбинов и Новара

Българският нападател Андрей Гълъбинов игра 69 минути при поражението с 0:1 от Специя в мач от 35-ия кръг на Серия "Б". Националът започна титуляр след осмото си попадение за сезона през миналата седмица. Той получи жълт картон за симулация в 54-ата минута, а веднага след това с глава опита да изравни, но нямаше късмет. На негово място се появи Евакуо, но въпреки това Новара записа 11-та загуба този сезон и вече четири мача няма победа.

Единственото попадение в мача бе дело на звездата на домакините - Емануеле Калайо, който с ефектна  задна ножица се разписа в 8-ата минута.

Поредицата от слаби резултати смъкна Новара на 8-мо място, като рискува да остане извън плейофите за влизане в Серия "А", ако продължава да записва негативни резултати. Гълъбинов и компания имат 54 точки.

Кротоне победи с 2:1 Тернана като гост и е все по-близо до спечелването на промоция. Южняците вече имат 73 точки и водят с пет пред Каляри, тимът от Сардиния загуби с 1:2 от Асколи.