Икарди повали съотборниците на Тонев с гол №50

Отборът на Интер се върна към победите, след като надви с 1:0 Фрозиноне като гост в мач от 32-ия кръг на Серия "А". Герой за "нерадзурите" отново бе Мауро Икарди, който в 74-ата минута с много красив гол с глава донесе победата.

Попадението бе негово 14-то в първенството през този сезон и общо 50-то в мач номер 100 за Интер. Аржентинецът се разписа след центриране на Иван Перешич. Преди това обаче домакините, които бяха без Александър Тонев, нямаха късмет да поведат. Първо удар с глава се отби от външната страна на гредата в 56-ата минута, след което Паганини в 64-ата минута с глава удари гредата, а Павлович нацели горната греда от фаул в 72-ата минута. 120 секунди по-късно Икарди с отличен удар с глава прати топката в горния ляв ъгъл на Леали за 0:1.

Завърналият се сред стартовите 11 Стеван Йоветич бе близо до втори гол в 79-ата минута, но стреля над гредата, а при следващата атака на "нерадзурите" Фрозиноне остана с десет човека. Бланчард бе изгонен за втори жълт картон в рамките на 17 минути. Въпреки това в 87-ата минута съотборниците на Тонев бяха близо до изравняване, но изстрел на Чофани мина на сантиметри от гредата.

Успехът е 17-и за "черно-сините", които с актив от 58 точки са твърдо на четвърто място. Фрозиноне остана на 19-то място с актив от 27 точки, но въпреки че има едва една спечелена точка в последните четири мача, продължава да има сериозен шанс за оставане в калчото.