Реал Мадрид натрупа увереност с убедителна победа (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид разби с 4:0 гостуващия Ейбар в среща от 32-ия кръг на Примера дивисион. Попаденията на "Сантиаго Бернабеу" паднаха преди почивката след точни изстрели на Хамес Родригес (5), Лукас Васкес (18), Кристиано Роналдо (19) и Хесе Родригес (38). С успеха столичани се доближиха временно на четири точки от лидера Барселона и събраха самочувствие преди реванша с Волфсбург в Шампионската лига.

Зинедин Зидан даде почивка на основни футболисти и заложи на резервния вратар Кико Касийя, а в атака до Кристиано Роналдо подреди Лукас Васкес и Хесе Родригес. Хосе Луис Мендилибар разположи своя състав в 4-2-3-1 с централен нападател Серхи Енрик.

Реал Мадрид - Ейбар Срещата започна с опасен свободен удар на границата на наказателното поле, след като Хесе Родригес падна при контакт с Дани Гарсия. Хамес Родригес завъртя превъзходно топката в долния десен ъгъл на Асиер Риесго и така резултатът беше открит още в петата минута. В 13-ата минута Кристиано опита да вкара първия си гол със задна ножица за "белите", но не уцели топката след центриране на Даниел Карвахал.

Реал Мадрид - Ейбар Домакините набързо покачиха на 3:0 след попадения в 18-ата и 19-ата минути. Първо Иско изведе Кристиано, португалецът се пребори с тяло и намери непокрития Лукас Васкес, който стреля неспасяемо от 3:0. При следващата атака Хесе Родригес и Роналдо атакуваха сами вратаря, младият нападател подаде успоредно на голлинията и CR7 реализира от шест метра - 3:0.

Реал Мадрид - Ейбар С този гол "седмицата" на мадридчани стана първият футболист от петте големи европейски първенства, който вкарва 30 и повече шампионатни попадения в шест последователни сезона. Баските играеха с изнесена напред защитна линия и оставяха много пространство за бързоногите футболисти на "лос меренгес". В 38-ата Хамес Родригес завъртя топката над гредата след ново изпълнение от пряк свободен удар.

Реал Мадрид - Ейбар Минута по-късно отбраната на "синьо-червените" отново се задъха, Кристиано центрира ниско, Васкес прескочи топката и свободният Хесе вкара отблизо за 4:0. Гостите от "Ипуруа" си извоюваха голова възможност в 41-ата минута след центриране от корнер, но Кико Касийя се намеси след удар с глава на Александър Пантич.

Реал Мадрид - Ейбар Втората част стартира с две много добри положения пред двете врати. В 48-ата минута Серхи Енрик се завъртя в наказателното поле и стреля в краката на Касийя. При ответната акция Кристиано отправи удар с глава, плонжирайки, а Риесго се протегна и изби в корнер. Домакините намалиха темпото, пестейки сили за предстоящата битка във вторник вечер.

Реал Мадрид - Ейбар В 63-ата минута в игра за "белите" се появи Данило, който беше посрещнат с освирквания от публиката. В 74-ата минута Кристиано направи голям пропуск след центриране отдясно на Васкес. Португалецът насочи от шест метра извън целта, след като не уцели добре ниската топка.

Реал Мадрид - Ейбар В 79-ата Борха Гонсалес - Бастон разтресе напречната греда от два метра, след като топката беше отклонена с глава след корнер и преотстъпеният от Атлетико Мадрид от неподсредствена близост не беше прецизен също с глава. В 89-ата Данило се озова на върха на атаката и заслужи аплодисменти за своята борбеност. В края на срещата Хамес Родригес пропусна шанс за пети гол.

Реал Мадрид - Ейбар Така Реал Мадрид записа шеста поредна победа в Ла Лига и временно измести Атлетико Мадрид от второто място. Големият мач на "белите" е във вторник вечер, след като имат да заличават изоставане от 0:2 от Волфсбург.