Барселона и Везенков се класираха за плейофите в Евролигата (видео)

Отборът на Барселона, където играе българския национал Александър Везенков, се класира за плейофите на Евролигата. Това стана факт, след като тази вечер каталунците спечелиха гостуването си на Жалгирис (Каунас) с 66:59 и с общ баланс от 8 победи и 6 загуби заеха трето място в група „F“ от Топ 16 на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

В директните елиминации българинът и съотборниците му ще се изправят срещу тима на Локомотив (Кубан) в битка за място във финалната четворка на Евролигата.

Везенков се включи в срещата от резервната скамейка, като престоя на терена общо 15:30 минути, за които записа срещу името си 4 борби, но нямаше късмет при стрелбата - 0/2 от средно разстояние и 0/1 от далечно разстояние.

-Най-резултатен за каталунците беше Пау Рибас с 14 точки, Джоуй Дорси се отличи с „дабъл-дабъл“ – 12 точки и 13 борби, а Хуан Карлос Наваро приключи с 10 точки.

Каспарс Вецегарс вкара 13 точки за литовците, а Паулис Янкунас и Реналдас Сейбутис завършиха съответно с по 11 и 10 точки.

Домакините от Каунас тръгнаха по-добре в мача и поведоха с 14:7, но в края на първата четвърт Барселона регистрира серия от 7:0, която възстанови равенството – 16:16. През втория период баскетболистите на Жалгирис отново използваха по-добре шансовете си и заслужено на почивката литовците имаха аванс – 34:28.

Пау Рибас се развихри за Барса в третия период и с три точни стрелби от тройката даде минимален аванс на испанците – 49:48, а в заключителните десет минути възпитаниците на Шави Паскуал подобриха значително представянето си в защита, което им позволи да увеличат преднината си и да се поздравят с успеха – 66:59.