Каратанчева не успя да се справи с хърватка на старта в Чарлстън

Сесил Каратанчева отпадна още в първия кръг на турнира по тенис за жени в Чарлстън, Съединените щати, след като отстъпи с 3:6, 3:6 на хърватката Ана Конюх в мач, продължил час и 22 минути.

Втората българска ракета спаси две разигравания за пробив още в началото на първия сет и поведе в резултата, но загуби собственото си подаване в третия гейм и Конюх поведе. Каратанчева върна пробива в шестия гейм, но отново не успя да задържи своя сервис заради слаба игра на второ подаване и загуби първия сет.

Каратанчева пропусна разиграване за пробив в началото на втория сет, а след това загуби подаването си и хърватката поведе с два гейма разлика. Българката върна пробива моментално и изравни, но спечели само още един гейм до края и отпадна.

Каратанчева завърши мача с 11 двойни грешки, 57 процента спечелени топки на първи сервис и едва 32 процента на втори. Тя допусна и шест пробива.