Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Нова издънка на Марсилия (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия записа пореден слаб мач в Лига 1 и опасността от изпадане започва да не изглежда чак толкова далечна. Играчите на Мичел загубиха с 1:2 при визитата си на Бастия в мач от 32-ия кръг на френския шампионат.

Карим Рекик си отбеляза автогол в началото на втората част, а малко по-късно Гаел Даник удвои от дузпа. В 77-ата минута резервата Миши Матшуай намали за ОМ след самостоятелна акция, но това не помогна много на гостите. Малко преди последния съдийски сигнал Марсилия остана и с човек по-малко, след като Ромен Алесандрини бе изгонен за грубо влизане срещу Александр Джикю.

Така Марсилия вече осем мача няма успех в Лига 1 и остава с актив от 39 точки, което отрежда на тима 13-о място. Опасната зона вече е само на шест от отбора на Мичел. Бастия от своя страна вече има 43 и може да бъде доста по-спокоен за оцеляването си.