Берое без проблеми при домакинсвото си на Спартак

Отборът на Берое (Стара Загора) записа нова победа в редовния сезон на Националna Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) с 90:68 в последен двубой от програмата на XXIV кръг.

Еврик Гери беше най-резултатен за победителите - 20 точки, Александър Тодорович добави 14 точки, а Пламен Алексиев и Аштън Мур приключиха с по 12 точки.

Александър Груев вкара 15 точки за плевенчани, а Самуел Франсис добави 13 точки.

Домакините от Стара Загора започнаха добре и повдоха с 5:0, но веднага след това последва ответна серия, с която Спартак излезе напред – 8:7. Оттук до края на първата четвърт възпитаниците на Любо Минчев бяха пълни господари на терена, като демонстрираха отлична организация и под двата коша, с което си осигуриха и двуцифрен аванс след първите десет минути – 26:16.

Берое достигна до най-голямата си преднина до този момент в мача малко след началото на втория период – 37:20, но след това домакините отстъпиха инициативата на съперника си, а възпитаните на Александър Дяковски се възползваха максимално от шанса си и намалиха изоставането си до 12 точки – 31:43 на почивката.

Началото на третата част премина при игра кош за кош, което бе изцяло по вкуса на старозагорци, които успяваха да поддържат аванса си в пърите пет минути от второто полувреме.

В следащите минути домакините отново вдигнаха оборотите и почти убиха интригата в мача – 68:51, а в заключителния период ситуацията не се промени, като до последния съдийски сигнал баскетболистите на Берое не позволиха изненади и се поздравиха с победата - 90:68

Берое (Стара Загора) – Спартак (Плевен) 90:68 (26:16; 17:15; 25:20; 22:17)

Берое: Алексиев, Тодорович, Гери, Мур, Гълъбинов (Николов, Тенчев, Ваклинов, Желев, Раднев)

Спартак: Николов, Груев, Георгиев, Савич, Маринчешки (Пенков, Секулов, Титов, Кръстев, Франсис)