Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Борусия (М) съдра кожата на Херта (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) разгроми Херта (Берлин) с 5:0 и увеличи шансовете си за второ поредно участие в Шампионската лига. Очакванията за дерби не се оправдаха, защото гостите, които са трети във временното класиране, изиграха най-слабия си мач от началото на иначе впечатляващия за тях досега сезон. Шест кръга преди края на първенството в Бундеслигата разликата помежду им вече е само 3 точки. Директно за турнира на богатите потеглят първите три състава, а четвъртият в крайното класиране ще трябва да мине през баражите. Реални шансове за участие в ШЛ имат още три отбора - Байер (Леверкузен), Майнц 05 и Шалке 04, а Волфсбург изглежда изостанал от битката.

Братът на Еден Азар - Торган Азар, вкара два гола, а по един добавиха Андре Хаан, Патрик Херман и Ибрахима Траоре. Така те компенсираха за отсъствието на контузената звезда на Борусия Рафаел.

Гладбах прегази Херта с лекота, но се нуждаеше и от малко късмет като за начало. В 14-ата минута вратарят на "Старата дама" Руне Йорщайн се обърка и подаде на Махмуд Дахуд, който изведе Азар за 1:0. В края на полувремето младият белгиец пропусна на два пъти от чисти ситуации.

В 60-ата минута на домакините помогнаха и съдиите, които не видяха засада на Оскар Венд и секунди по-късно завърналият се сред титулярите Хаан направи 2:0.

Херта се сгромоляса окончателно малко по-късно, след като в рамките на 9 минути допусна още три гола в мрежата си. В 76-ата минута Херман се разписа за 3:0, а в 80-ата минута Азар покачи на 4:0. Появилият се като смяна Траоре реализира след нова незадоволителна намеса на Йорщайн в 85-ата минута, а след това "жребчетата" пропуснаха още веднъж. Отделно едно тяхно попадение не беше зачетено заради засада.

Хубавото за състава от Берлин е, че в следващите два кръга среща намиращите се на дъното Хановер 96 и Хофенхайм. Борусия също ще спори с "96", но преди това ще гостува на Инголщат 04.