Наполи и Игуаин се сринаха в Удине (видео)

Вторият във временното класиране в Серия "А" отбор на Наполи остана на шест точки от Ювентус седем кръга преди края на сезона. Тимът на Маурицио Сари се срина на стадион "Дачия Арена" в Удине, където напълно заслужено загуби с 1:3 в мач от 31-ия кръг. Защитата на гостите бе под всякаква критика в тази среща, а по-лошата новината за "небесносините" е червеният картон на Гонзало Игуаин. Аржентинецът се бе разписал в 24-ата минута за 1:1, но в 75-ата минута бе изгонен след заслужен втори жълт картон.

Бруно Фернандеш в 14-ата минута от дузпа даде аванс на "фриуланите", но след бомбен удар десет минути по-късно Игуаин вкара своя 30-и гол за този сезон в Серия "А". Аржентинецът е вторият футболист в калчото през последните 57 години след Лука Тони, който вкарва поне 30 гола за един сезон в първенството.

Секунди след това последва втора дузпа за домакините. Този път дебютантът Габриел, който замени останалия извън състава поради травма Пере Рейна, спаси. Бразилският вратар обаче сбърка фатално в последната минута е на първата част, когато при опит да поеме топката, я прати в краката на Дуван Сапата. Вратарят започна да гони колумбиеца далеч от вратата, последва обаче центриране и Бруно Фернандеш със страхотно изпълнение на задна ножица вкара на празна врата за 2:1. Малко преди това Сари бе изгонен от рефера за реплики срещу страничния съдия.

Наполи започна да търси изравняване в началото на втората част, но без успех. В 57-ата минута Сирил Теро прекърши окончателно Наполи с гол след центриране отдясно. Попадението бе негово девето в тази кампания.

Гостите видимо объркани и без много идея, а също така и доста изнервени се опитаха да се върнат в срещата, но Игуаин прекърши всичко с глупава постъпка в 75-ата минута. Голаджията удари без топка Фелипе, който го пазеше персонално и бе пратен под душовете. Деветката на "небесносините" побесня, като започна да търси саморазправа с бразилеца и рефера и най-вероятно ще отнесе повече от един мач наказание.

Именно това може да се окаже най-големият проблем на Наполи, който е ползвал своята голова машина във всичките 31 двубоя досега в калчото.

Победата на Удинезе е първа под ръководството на Луиджи Де Канио от 2001 г. Мечтата на Наполи за титла почти сигурно се изпари, след като изостава на шест точки от Юве, а освен това отстъпва и в преките двубои.

Четвъртата загуба за сезона остави Наполи с актив от 67 точки, докато Удинезе след серия от три мача без победа вече има актив от 34 точки и се отдалечи на шест от зоната на изпадащите.