Норич измъкна трите точки от Нюкасъл в директната битка за оцеляване (видео)

Норич победи с 3:2 Нюкасъл на "Кероу Роуд" в директната битка на два от отборите, които се борят за оцеляване. След този успех "канарчетата" остават над опасната зона, като вече имат четири точки аванс пред Съндърланд и шест пред днешния си съперник. Норич обаче има мач повече от споменатите два тима. Домакините на два пъти излизаха напред в резултата чрез попадения на Тим Клозе (45')и Диумерси Мбокани (74'), но селекцията на Рафаел Бенитес успяваше да изравни и в двата случая чрез Александър Митрович (71' и 86'-дузпа). Мартин Олсон обаче вкара безценния гол за Норич в добавеното време.

Клозе даде аванс на "канарчетата" в самия край на първата част, когато засече с глава центриране на Брейди от свободен удар. В 62-ата минута Бенитес включи в игра Митрович, което моментално даде резултат и десет минути след това сърбинът изравни, засичайки центриране на Таунзенд. Три минути след това Норич отново излезе напред след пробив отляво на Мбокани и клиничен изстрел в горния ъгъл. В 86-ата Митрович изравни за втори път, след като бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Гари О'Нийл. В добавеното време Олсон се превърна в герой, вкарвайки победния гол за Норич.