Ман Сити отказа Борнемут след 18 минути игра, Де Бройне се завърна с гол (видео)

Манчестър Сити победи с 4:0 като гост Борнемут, загрявайки за предстоящата си визита в Париж от 1/4-финалите на Шампионската лига. "Гражданите" решиха всичко след 18 минути игра, след които вече водеха с три гола, реализирани от Фернандо, Кевин де Бройне и Серхио Агуеро. Александър Коларов оформи крайния резултат в добавеното време.

Де Бройне се завърна сред титулярите на Сити, след като пропусна последните 12 мача на своя отбор заради контузия в коляното. Самир Насри, който се възстанови от още по-тежка контузия и бе играл за последно пред октомври, бе на скамейката за началото и също се появи в игра след почивката. Люис Грабън започна вместо контузения Афобе за Борнемут, а Юнън О'Кейн замени Хари Артър.

В седмата минута Навас центрира от корнер, отбраната на "черешките" не успя да да изчисти и топката стигна до Фернандо, който засече от въздуха и много технично прати топката в горния ляв ъгъл. Пет минути след това "гражданите" удвоиха. Чарли Даниълс сгреши в отбрана, Агуеро намери Давид Силва, който чукна към Де Бройне. Белгиецът завърши перфектно за 0:2. В 19-ата минута Серхио Агуеро направи преднината на Сити класическа, след като засече с глава центриране на Навас. Куук се опита да изчисти от голлинията, но не успя - 0:3.

В 26-ата минута удар на Фернандиньо срещна гредата, а в добавеното време на този двубой Александър Коларов оформи крайния резултат след индивидуален пробив отляво и страхотен удар в далечния ъгъл.

Манчестър Сити остава на четвърта позиция с актив от 54 точки. Борнемут е 13-и с 38 пункта.